Seminarium Techniki Oczyszczania Spalin 2022

Data: 15.12.2022 Kategoria: Życie Wydziału

W dniu 9.12.2022 na terenie Politechniki Wrocławskiej w ramach współpracy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego z przemysłem odbyło się seminarium pt.: Techniki Oczyszczania Spalin zorganizowane przez pracowników Zespołu Zrównoważonych Technologii Energetycznych Katedry Techniki Cieplnej. Na zaproszenie organizatorów, w osobach pani prof. dr hab. inż. Marii Jędrusik, dr hab. inż. Arkadiusza Świerczoka, dr inż. Dariusza Łuszkiewicza i mgr inż. Jarosława Niewczasa w wydarzeniu wzięło udział 56-ciu Uczestników, którzy reprezentowali zarówno:

• wyższe uczelnie techniczne: PWr – Wydział Mechaniczno-Energetyczny, Instytut Maszyn Przepływowych PAN Gdańsk, jak i
  • jednostki przemysłowe m. innymi: PENTOL ENVIRO Polska, NWL Europe, RAFAKO S.A., PGE Energia Ciepła S.A.-Kogeneracja Wrocław, PGE Energia Ciepła S.A.-Elektrownia Rybnik, TELECHEM Sp. z o.o., PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów, PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Opole, PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów, ENEA, Bipromet S.A., Grupa Azoty, ENERGOPOMIAR Gliwice, KGHM, Wallstein Rothemuhle Sp. z o.o., ELWO Engineering Sp. z o.o..
  • studenci Wydziału Mechaniczno-Energetycznego.

Historia Seminarium Techniki Oczyszczania Spalin (do roku 2012 pod nazwą Seminarium Elektrofiltrów) sięga roku 1998 i od tego czasu odbyło się już 21 spotkań. Każdorazowo są to spotkania dające możliwość wymiany informacji pomiędzy środowiskiem naukowym i przedstawicielami przemysłu. Przyczynia się to do poszerzania wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w obszarze ochrony atmosfery, a z drugiej daje możliwość włączania się w rozwiązywanie problemów występujących w warunkach rzeczywistych.