Spotkanie z Ministrem ds. Gospodarki, Pracy i Energii Brandenburgii

Data: 03.06.2022 Kategoria: Życie Wydziału

W piątek 3/06/2022 roku odbyło się spotkanie Dziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego prof. Piotra Szulca z prof. Jörgenem Steinbachem Ministrem ds. Gospodarki, Pracy i Energii Brandenburgii, a także byłym Rektorem Politechniki Berlińskiej.

Prof. dr inż. Jörg Steinbach jest blisko związany z Politechniką Berlińską. W latach 1997.-1999 jako Prodziekan, 1999-2001 Dziekan, 2001-2002 Dziekan ds. Studiów na Politechnice Berlińskiej. 2002-2010 Prorektor, a w latach 2010-2014 już jako Rektor Politechniki Berlińskiej. Pan Steinbach posiada doktoraty honoris causa Narodowego Uniwersytetu Gospodarki Wodnej i Wykorzystania Zasobów Przyrody (Równe, Ukraina) i City University London, a także honorową profesurę na Wschodniochińskim Uniwersytecie Nauki i Technologii w Szanghaju.

minister1.jpeg

Sebastian Saule, Jana Orlowski, Jörgen Steinbach, Piotr Szulc, Bartosz Zajączkowski

Dzisiejsze spotkanie, w którym uczestniczyli także przedstawiciele Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, było częścią oficjalnej wizyty na Politechnice Wrocławskiej. Było poświęcone m.in. wyzwaniom w rozwoju energetyki, odnawialnej, węglowej oraz atomowej. Uczestnicy rozmawiali o różnicach pomiędzy niemieckim i polskim systemem kształcenia w ramach systemu bolońskiego, a także o perspektywach obecnych i przyszłych kierunków mechanicznych i energetycznych.

minister2.jpeg

Piotr Szulc oraz Jörgen Steinbach