Spotkanie z przedstawicielami Westinghouse Electric Company

Data: 07.12.2021 Kategoria: Życie Wydziału

UWAGA! Wciąż można aplikować na płatny staż wakacyjny w USA!
Więcej informacji w ulotce informacyjnej (10/01/2022).

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu ze spotkania z delegacją firmy Westinghouse Electric Company oraz wykładu “Evolution of US civil light water nuclear technology and the development of passive plants”.

Spotkanie odbyło się w dniu 7 grudnia w godz. 11.15-14.00 w auli Politechniki Wrocławskiej (bud. A-1). Było ono dobrą okazją do wysłuchania wykładu na temat reaktora jądrowego AP1000, jak również do poznania założeń programu stażowego, który odbędzie się w 2022 r. w siedzibie głównej Westinghouse w Stanach Zjednoczonych.

Westinghouse Electric Company jest amerykańską firmą działającą w branży energetyki jądrowej od ponad 60 lat. Pierwszą amerykańską komercyjną elektrownię jądrową z reaktorem typu PWR (pressurized water reactor – reaktor wodny ciśnieniowy) uruchomiono w 1958 r. w Shippingport (Pensylwania, USA). Na całym świecie działa blisko 430 reaktorów jądrowych wykorzystujących technologię firmy Westinghouse.

Spotkanie zostało zorganizowane w formie hybrydowej. Zachęcamy do obejrzenia nagrania z transmisji na żywo dostępnej na naszym kanale YouTube.