Srebrny medal dla Mateusza Dziedzica zdobyty podczas XVI Akademickich Mistrzostw Polski!

Data: 06.09.2023 Kategoria: Życie Wydziału

W dniach 2 i 3 września br. na terenie lotniska Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie odbyła się XVI edycja Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania. W wydarzeniu organizowanym przez Akademicki Klub Lotniczy PWR do rywalizacji stanęło 17 zawodników z Wrocławia, Warszawy, Rzeszowa, Dęblina oraz Chełma.

Uczestnicy mistrzostw- szybownicy i szybowniczki mieli okazję zmierzyć się ze sobą w trzech konkurencjach:

• celność lądowania,
  • klasyfikacja drużynowa,
  • poprawność startu i lądowania.

Zawody były podzielone na trzy etapy, w których piloci mieli za zadanie zrobić krąg nad lotniskiem, a następnie wylądować jak najbliżej wyznaczonej wcześniej linii. Po pierwszym dniu zmagań do drugiego etapu dostało się łącznie 11 zawodników, których średnia odległości z dwóch lotów była najmniejsza. Drugiego dnia po serii lotów, do trzeciego finałowego etapu, dostało się 5 najlepszych uczestników. Wśród nich znalazł się Mateusz Dziedzicstudent Wydziału Mechaniczno-Energetycznego oraz członek Akademickiego Klubu Lotniczego, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji na Celność Lądowania – głównej konkurencji mistrzostw i tym samym otrzymał 🥈srebrny medal.

Serdecznie gratulujemy!!!

Wydarzenie miało na celu nie tylko umożliwić sprawdzenie umiejętności pilotażu u zawodników, ale było również idealną okazją, aby wymienić się swoimi podniebnymi doświadczeniami oraz zintegrować ze sobą środowisko branży lotniczej.

W zmaganiach konkursowych zawodników wspierali i dopingowali zaproszeni goście, w tym Władze uczelni.

zawody_szymanow_09.jpg