Studenci w EC Czechnica

Data: 15.06.2022 Kategoria: Sprawy studenckie

W ramach wyjazdu studenci zapoznali się z elementami infrastruktury technicznej w zakładzie, w którym wykorzystuje się odnawialne źródło energii w postaci biomasy. Uczestnicy obejrzeli plac składowania zrębków biomasy oraz proces jej rozładunku, poznali sposoby separacji zanieczyszczeń i transportowania paliwa do kotła oraz w nastawni przeanalizowali parametry kotła fluidalnego spalającego biomasę. Odwiedzili też laboratorium przemysłowe, w którym wykonuje się analizy podstawowych parametrów fizykochemicznych biomasy. Wizyta w EC Czechnica pozwoliła studentom empirycznie zweryfikować teoretyczną wiedzę zdobytą podczas zajęć na WME.