Student WME otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Data: 27.02.2021 Kategoria: Życie Wydziału

O stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne na rok akademicki 2020/2021 starało się blisko 900 studentów. Ich wnioski oceniał zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Ostatecznie stypendia otrzymały 362 osoby, w tym dziesięcioro studentów Politechniki Wrocławskiej. Wśród stypendystów jest student naszego Wydziału - pan Mateusz Kucharski.

mateusz_kucharski_pwr_1.pngRodowity wrocławianin. Na PWr studiuje na trzecim roku Mechaniki i Budowy Maszyn. Minister Edukacji i Nauki docenił go za jego działalność w Akademickim Klubie Lotniczym PWr, którego jest obecnie wiceprezesem. – W 2019 pełniłem funkcję mechanika na zawodach SAE Aero Design 2019 w USA – opowiada Mateusz Kucharski. – Na zawodach aż dziewięciokrotnie stanęliśmy na podium.

W tym samym roku projektował i konstruował statek powietrzny na zawody Air Cargo Challenge 2019 w Stuttgarcie. W zeszłym roku został koordynatorem AKL na zawody SAE Aero Design 2020. – Zajmowałem się przyznawaniem zadań i konstruowaniem samolotów – mówi laureat z W9. Akademicki Klub Lotniczy na zawodach zdobył sześć medali.

Gratulujemy!