Sukces SKN „Płomień” na XVI Sympozjum Naukowym Nowe Horyzonty Energetyki

Data: 03.04.2018 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 16 - 18 marca 2018 r. w Szczyrku odbyło się XVI Sympozjum Naukowe Nowe Horyzonty Energetyki, mające na celu poszerzenie wiedzy dotyczącej nowoczesnych technologii i kierunków rozwoju polskiej energetyki. Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe „Czyste Technologie Energetyczne” działające przy Politechnice Śląskiej.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Płomień” od lat reprezentują Politechnikę Wrocławską i Wydział Mechaniczno-Energetyczny podczas sympozjów i studenckich konferencji naukowo-technicznych. W tym roku studenci z „Płomienia” wzięli na warsztat ciekawe i trudne tematy: Dominik Bielecki przybliżył słuchaczom metody zagospodarowania wodoru, Krzysztof Jurkiewicz skupił się na możliwości wykorzystania zaworu Tesli w celu zwiększenia wydajności pulsacyjnych rur ciepła, Mateusz Maciążka przedstawił zasadę działania kriogenicznego reaktora do symultanicznej separacji wielu gazów, a Krzysztof Kiec opowiedział o nowoczesnych stalach dla energetyki, technologii produkcji oraz perspektywach dla polskiego przemysłu wyrobów kutych.

Sympozjum zakończyło się wielkim sukcesem naszych studentów: pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kiec, drugie Krzysztof Jurkiewicz, a trzecie Mateusz Maciążka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!