Uroczyste podpisanie porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce

Data: 17.10.2021 Kategoria: Życie Wydziału

W czwartek, 14 października w Warszawie, z inicjatywy Ministerstwa Klimatu i Środowiska, odbyła się uroczystość podpisania „Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce”. Przejście na gospodarkę wodorową jest jednym z obiecujących kierunków ograniczania globalnych zmian klimatu. Porozumienie jest kontynuacją procesu, który rozpoczął się 7 lipca 2020 r. wraz z podpisaniem „Listu intencyjnego o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego”. Do porozumienia przystąpiło 138 przedstawicieli administracji rządowej, środowiska przedsiębiorców, nauki oraz jednostek otoczenia biznesu.

W imieniu Politechniki Wrocławskiej porozumienie podpisał Dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego dr hab. inż. Piotr Szulc, prof. uczelni.

podpisanie_gospodarka_wodorowa.jpg