Współpraca z Endress+Hauser Polska

Data: 08.07.2021 Kategoria: Życie Wydziału

Politechnika Wrocławska podpisała ramową umowę o współpracy z firmą Endress+Hauser Polska. W jej podpisanie byli zaangażowani Dziekani Wydziałów Mechaniczno-Energetycznego oraz Elektrycznego. Po oficjalnym spotkaniu z Prorektorem ds. Współpracy Prof. dr hab. inż. Dariuszem Łydżbą, goście zwiedzali Kampus Główny oraz laboratoria na Wydziałach Mechaniczno-Energetycznym oraz Elektrycznym.

eh_1.jpg

Prezes polskiego oddziału firmy Pan Maciej Sieczka zwiedził m.in. znajdujące się w historycznym budynku A4 należące do Katedry Techniki Cieplnej Laboratorium Miernictwa i Systemów Pomiarowych. W laboratorium znajduje się m.in. stanowisko dydaktyczne wykorzystujące różnego rodzaju przyrządy pomiarowe produkcji Endress+Hauser. Prezentacji laboratorium dokonał kierownik Zespołu Miernictwa Energetycznego w Katedrze Techniki Cieplnej prof. Artur Andruszkiewicz.

eh_2.jpeg

Kolejny punkt programu stanowiły odwiedziny należącym do Katedry Kriogeniki i Inżynierii Lotniczej Laboratorium Kriogeniki i Technologii Gazowych (budynek A6). Prezentację aktualnie prowadzonych projektów badawczych przeprowadziła dr inż. Agnieszka Piotrowska.

eh_3.jpeg