Współpracujemy z Collins Aerospace Wrocław

Data: 20.12.2022 Kategoria: Życie Wydziału

Collins Aerospace Wrocław jest liderem w zakresie zaawansowanych technologicznie i inteligentnych rozwiązań dla globalnego przemysłu lotniczego i obronnego. Od wielu lat współpracuje z Wydziałami: Mechanicznym i Mechaniczno-Energetycznym oraz Biurem Karier PWr. Firma wspiera również politechniczne koła naukowe: Akademicki Klub Lotniczy PWr i PWr Aerospace.

Nasza wspólpraca przyniesie duże korzyści obu stronom. Na PWr mamy wiele młodych osób, które lubią wyzwania i są w stanie rozwiązać problemy dla nas już być może zbyt abstrakcyjne. To oni kreują rozwiązania, z których w przyszości będziemy korzystali - powiedział prof. Dariusz Łydźba, prorektor ds. współpracy PWr.

umowa_collins_plaskie.jpg

Umowa o współpracy zakłada m.in. prowadzenie wspólnych prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych, inicjowanie i uczestniczenie w konsorcjach i klastrach krajowych oraz międzynarodowych, komercjalizację rozwiązań powstałych w wyniku realizacji wspólnych projektów, organizowanie i udział w szkoleniach, kursach specjalistycznych i innych programach edukacyjnych oraz trzymiesięczne praktyki studenckie.

W przyszłości Collins Aerospace Wrocław chce także objąć patronatem kierunek lotnictwo i kosmonautyka prowadzony na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Więcej infromacji oraz galeria zdjęć na stronie PWr.