Wycieczka do biogazowni w Łanach Wielkich

Data: 13.04.2022 Kategoria: Sprawy studenckie

W dniu 7 kwietnia 2022 roku studenci wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej wzięli udział w zajęciach terenowych zorganizowanych przez prof. Mieczysława Strusia w ramach kursu Gazownictwo, realizowanego na 6 semestrze specjalności Energetyka Rozproszona.

Odbyły się one na terenie biogazowni zlokalizowanej w Łanach Wielkich. Dzięki uprzejmości prezesa biogazowni Pana Władysława Butora studenci mieli możliwość obejrzenia na własne oczy jak funkcjonuje biogazownia, gorzelnia, a także zaznajomić się z procesami wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła opartych na systemie kogeneracyjnym. Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na dwie grupy, aby ułatwić komunikację i umożliwić każdemu dobre zrozumienie omawianych zagadnień. Ważnym aspektem wyjazdu było aktywne uczestnictwo studentów oraz ich interakcja w postaci zadawania licznych pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi od prowadzących zajęcia. Dzięki zajęciom terenowym studenci nabrali niezbędnego doświadczenia oraz uzyskali wiedzę, która może zostać zastosowana w przyszłej pracy w dziedzinie energetyki. Na koniec wśród studentów została przeprowadzona krótka ankieta, z której jednoznacznie wynika, że zajęcia terenowe powinny być organizowane częściej.