Wycieczka do elektrowni szczytowo-pompowej w Dychowie

Data: 10.05.2024 Kategoria: Życie Wydziału

Katedra Inżynierii Konwersji Energii organizuje w  dniu 17.05.2024 ( w godz. 7.30-16.00) wycieczkę studyjną do elektrowni szczytowo-pompowej w Dychowie, wchodzącej w skład Zespołu Elektrowni Wodnych Dychów PGE Energia Odnawialna.

W ramach zwiedzania obiektu będzie można się zapoznać z działaniem elektrowni w systemie elektro-energetycznym, poznać konstrukcję turbin Kaplana oraz diagonalnych pomp zasobnikowych. Poruszane będą aspekty eksploatacyjne oraz zaprezentowane zostaną wybrane układy przepływowe ww maszyn, w tym wirniki i  rurociągi derywacyjne.

Koszt uczestnictwa, około 10 zł, pokrywa zakup ubezpieczenia oraz transport autobusowy.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: przemyslaw.szulc@pwr.edu.pl do dnia 13.05.2024 r.(do godz. 9.00). O udziale w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń.