WYCIECZKA STUDENCKA DO ELEKTROWNI TURÓW

Data: 27.11.2019
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska

pokaż na mapie

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Mechniczno-Energetycznego, wraz z Władzami Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej oraz PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów, w dniu 27 listopada 2019 roku (środa) organizuje studencką wycieczkę autokarową do Elektrowni Turów w Bogatyni.

W związku z powyższym Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu wszystkich pasjonatów energetyki oraz osoby zainteresowane budową oraz funkcjonowaniem współczesnych elektrowni węglowych. Wyjazd, z racji swojej tematyki oraz wizytowanych miejsc, dedykowany jest w pierwszej kolejności studentom kierunku Energetyka – od 2. roku włącznie wzwyż.

Patronat nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej – prof. dr hab. inż. Zbigniew Gnutek – oraz Pan Dariusz Czuk – Dyrektor Oddziału Elektrownia Turów PGE GiEK S.A.

Zapisy przyjmuje 6. listopada br. od godziny 19:00 koordynator z Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego - Pani Dominika Dewor - w pokoju 163a (budynek A-4).

Koszt wyjazdu wynosi 20 zł na osobę i jest uiszczany podczas zapisów w siedzibie WRSS. W ramach opłaty wpisowej Organizator zapewnia przejazd autokarem w obie strony, ubezpieczenie, obsługę przewodnicką na terenie Elektrowni, obiad w stołówce oraz pamiątkowe materiały promocyjne od PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów.

Odjazd autokaru do Elektrowni – spod budynku C-13 – zaplanowano na godzinę 7:00 spod budynku C-13, z kolei powrót do Wrocławia – na godzinę 17:00 (także pod budynkiem C-13).

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy - dominika.dewor@gmail.com.

Gorąco zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji wyjazdowej!

Samorząd Studencki Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej

Elektrownia Turów jest elektrownią cieplną, kondensacyjną, blokową z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej. W Elektrowni Turów zainstalowanych jest obecnie 6 bloków energetycznych (bloki nr 1, 2, 3 – 235 MW oraz bloki nr 4, 5, 6 – 260 MW) zasilanych węglem brunatnym z KWB Turów, współspalających biomasę leśną i rolną. Elektrownia Turów jest obecnie najnowocześniejszym, spełniającym wszystkie wymogi w zakresie parametrów ekologicznych Unii Europejskiej zakładem produkującym energię elektryczną. Atutem Elektrowni Turów jest ponadto jej strategiczne usytuowanie – położona jest u styku trzech granic Polski, Czech i Niemiec. Jest przedsiębiorstwem dającym gwarancje bezpieczeństwa energetycznego dla Dolnego Śląska, zapewniającym rozwój gospodarczy regionu.