Wykład Energy Machines - wykorzystanie ciepła Ziemi

Data: 23.01.2023 Kategoria: Życie Wydziału

Podczas wykładu:

• Jens Termén, Dyrektor firmy Energy Machines opowie o technologii wykorzystującej ciepło Ziemi do proekologicznego ogrzewania i chłodzenia budynków.
  • Profesor Göran Hellström, z Lund University w Szwecji zaprezentuje zastosowanie magazynów geotermalnych oraz opowie o ich rodzajach.
  • Stefan Swartling z Urban Geothermal Solutions przedstawi informacje o procesie i technologiach wykorzystywanych przy wierceniu otworów.
  • W ostatniej części Pan Jakub Barcik, Dyrektor zarządzający Firmy Energy Machines opowie o możliwościach odbycia praktyk zawodowych w oddziale firmy w Skandynawii lub u jednego z partnerów firmy, HP Borrningar AB, który bezpośrednio zajmuje się wykonywaniem odwiertów.

energy_machines.png

Wykład został zorganizowany w ramach kursu Magazynowanie energii, prowadzonego przez dr hab. inż. Magdalenę Nemś, jest jednak otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Moderatorem spotkania będzie Kierownik Katedry Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii - dr hab. inż. Sławomir Pietrowicz, prof. uczelni.

Wykład będzie prowadzony głównie w języku angielskim.