XII konkurs o Nagrodę Wrocławskiego Oddziału PAN „Iuvenes Wratislaviae” 2023

Data: 20.04.2023 Kategoria: Życie Wydziału

W związku z ogłoszeniem przez Wrocławski Oddział Polskiej Akademii Nauk XII konkursu o Nagrodę Wrocławskiego Oddziału PAN „Iuvenes Wratislaviae” 2023 zapraszamy do kontaktu kandydatów do nagrody.

Nagroda w wysokości 10 000 zł przyznawana jest przez Prezesa Polskiej Akademii Nauk na wniosek Prezydium PAN we Wrocławiu młodym naukowcom, którzy w dniu zgłoszenia nie ukończyli 37. roku życia, posiadają stopień doktora i pracują na stałe na terenie Dolnego Śląska, za ich wybitne osiągnięcia przyczyniające się do rozwoju nauki w dwóch równorzędnych obszarach (1) nauki o życiu, ścisłych i technicznych oraz (2) nauk humanistyczno-społecznych i artystycznych.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać:

• Członkowie Oddziału PAN we Wrocławiu,
  • Komisje naukowe Oddziału PAN we Wrocławiu,
  • Towarzystwa naukowe działające na terenie Dolnego Śląska,
  • Rady wydziałów szkół wyższych na terenie Dolnego Śląskalub rady dyscyplin naukowych w uczelni,
  • Rady naukowe jednostek PAN działających na terenie Dolnego Śląska.

Prosimy o przygotowanie zgłoszenia w dwóch egzemplarzach. Zgłoszenie kandydata powinno zawierać:

• formularz zgłoszeniowy uzupełniony i podpisany przez kandydata (prosimy także o sprecyzowanie tytułu osiągnięcia w pkt. 7, do zgłoszenia można dołączyć CV kandydata);
  • zgodę kandydata na przetwarzanie danych osobowych w celu udziału w konkursie,
  • pisemne uzasadnienie sporządzone przez podmiot zgłaszający (np. radę dyscypliny naukowej lub rady wydziału wraz z kopią uchwały rady dyscypliny/ rady wydziału),
  • kopie prac dokumentujących osiągnięcie, opublikowanych z afiliacją dolnośląskich instytucji naukowych (obszerne prace mogą być dołączane w wersji elektronicznej).

Prosimy o dostarczenie wniosków do Działu Nauki do 23 czerwca 2023 r.

W sprawie przedstawienia wniosku konkursowego Radzie Wydziału Mechaniczno-Energetycznego proszę kontaktować się z Prodziekanem ds. ogólnych dr hab. inż. Bartoszem Zajączkowskim, prof. uczelni: bartosz.zajaczkowski@pwr.edu.pl

W sprawie dodatkowych informacji na temat konkursu proszę kontaktować się z Panią Angeliką Wiatrowską: angelika.wiatrowska@pwr.edu.pl, tel. 71 320 47 56.

Szczegółowe informacje oraz wzór formularza znajdują się na stronie Działu Nauki, pod linkiem: https://nauka.pwr.edu.pl/zadania/nagrody-dla-naukowcow/inicjatywy-krajowe/details,4.html