XV Konferencja Młodzi w Energetyce zakończona.

Data: 02.05.2023 Kategoria: Życie Wydziału

W ubiegłym tygodniu zakończyła się XV Konferencja „Młodzi w Energetyce” zorganizowana przez Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej w dniach 24-26 kwietnia 2023 r.

Tegoroczne sympozjum przeprowadzone zostało w sposób hybrydowy, a miejscem stacjonarnych obrad było Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej. Konferencję uroczyście otworzyli: dr hab. inż. Piotr Szulc, prof. uczelni– Dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej oraz dr hab. inż. Sławomir Pietrowicz, prof. uczelni– Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego Konferencji. Wykład inaugurujący tegorocznych obrad wygłosił Pan Radosław Gnutek – Deputy Director of Hydrogen Projects Development w firmie Polenergia S.A. w wystąpieniu pt. „Rola odnawialnych źródeł energii w dekarbinizacji przemysłu w Polsce”.

Podczas trzydniowych obrad wystąpiło łącznie około 50 prelegentów, przedstawiając szereg interesujących tematów naukowych dotyczących szeroko rozumianej energetyki. W sympozjum udział wzięło także wielu wybitnych specjalistów reprezentujących uczelnie wyższe nie tylko z całej Polski (Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Białostocka), ale i świata (Al-Farabi Kazakh National University, Wolaita Sodo University,  Arba Minch University, Haramaya University). Swoje prelekcje wygłosili również przedstawiciele takich przedsiębiorstw jak: OMICRON Energy Solutions GmbH, POLENERGIA S.A. oraz Airbus Operations GmbH! Ponadto uczestnicy konferencji mieli możliwość poznać czołowe Koła Naukowe, takie jak: PWr Solar Boat Team, PWr in Space oraz Environmental Team oraz Płomień!

Streszczenia wystąpień wszystkich prelegentów wkrótce zostaną opublikowane w specjalnej książce streszczeń opatrzonej numerem ISBN, wydanej przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej. Uczestnicy obrad otrzymali także możliwość publikacji związanych z wystąpieniami artykułów w oficjalnej, recenzowanej monografii pokonferencyjnej – Zeszyty Energetyczne.

Obrady zostały zarejestrowane na kanale YouTube!: Dzień I, Dzień II, Dzień III.