Zmarł doc. dr inż. Janusz Eichler

Data: 05.01.2023 Kategoria: Życie Wydziału

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że we wtorek 3 stycznia 2023 roku zmarł nasz wieloletni i zasłużony adiunkt doc. dr inż. Janusz Eichler.

janusz_eichler_bw.jpg

Doc dr inż. Janusz Eichler przez prawie 35 lat związany był z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Swoją pracę naukową rozpoczął w Zespole Chłodnictwa, gdzie specjalizował się w tematyce absorpcyjnych urządzeń chłodniczych. W tej tematyce opublikował kilkanaście artykułów krajowych i zagranicznych, w tym także z listy LF. Od 2000r intensywnie zaangażował się twórczo w rozwijanie dydaktyki geometrii wykreślnej. Dla potrzeb kształcenia tego przedmiotu opracował kurs w postaci internetowej znany pod nazwą "Interwykł@d" a następnie "e-kreski". Za prace te otrzymał kilka nagród, w tym na ogólnopolskich konferencjach dydaktycznych, a finalnie także stanowisko docenta. Ostatnie kilka lat pracy przed okresem przejścia na emeryturę w 2019 r był pracownikiem zespołu Podstaw Konstrukcji i Maszyn Przepływowych.

Odznaczony licznymi nagrodami dziekana oraz rektora Politechniki Wrocławskiej. Swoją wiedzą i umiejętnościami przyczynił się do rozwoju Polskiej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się we wtorek 10 stycznia 2023 na cmentarzu przy ul. Bujwida o godz. 13:00.