Zmarł prof. dr hab. inż. Roman Koch

Data: 16.03.2021 Kategoria: Życie Wydziału

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że 16 marca zmarł prof. dr hab. inż. Roman Koch, człowiek prawy, rodzinny, mistrz w swojej profesji.

roman_koch_bw.jpg

Prof. Roman Koch urodził się 26 lutego 1920 r. w Kobylnicy Ruskiej, koło Lwowa. Z Politechniką Wrocławską związany był od samego początku, najpierw jako student a od 1948 roku jako asystent. W 1953 roku został adiunktem w Katedrze Inżynierii Chemicznej na Wydziale Chemicznym.

W latach 1968-1974 był zastępcą dyrektora, a następnie dyrektorem Instytutu Inżynierii Chemicznej i Urządzeń Cieplnych. Pełnił też funkcję kierownika Zakładu Aparatur Chemicznych (1968-1974), a następnie Zakładu Aparatur Procesowych w tym instytucie (1974-1976). Po rozwiązaniu Instytutu wraz z pracownikami utworzył Wydziałowy Zakład Aparatury Procesowej na Wydziale Mechaniczno–Energetycznym. Przez 30 lat był redaktorem naczelnym w kwartalniku PAN „Inżyniera Chemiczna i Procesowa”.

W czasie swojej pracy na Politechnice Wrocławskiej wychował trzy pokolenia inżynierów i naukowców. Był cenionym i lubianym przez studentów wykładowcą. Kilkakrotnie był uznawany przez studentów za najlepszego wykładowcę. Prof. Roman Koch wypromował 23 doktorów, trzech z nich otrzymało tytuł profesora.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Pogrzeb i msza odbędzie się w sobotę o 11:30 na cmentarzu Parafii Świętej Rodziny - Sępolno, ul Smętna.

Z życiorysem Profesora można zapoznać się na stronie Politechniki Wrocławskiej.