Nasi studenci na prestiżowym stażu w USA

Data: 19.05.2022 Kategoria: Sprawy studenckie

westinghouse_logo.pngWestinghouse Electric Company jest amerykańską firmą działającą w branży energetyki jądrowej od ponad 60 lat. Pierwszą amerykańską komercyjną elektrownię jądrową z reaktorem typu PWR (pressurized water reactor – reaktor wodny ciśnieniowy) uruchomiono w 1958 r. w Shippingport (Pensylwania, USA). Na całym świecie działa blisko 430 reaktorów jądrowych wykorzystujących technologię firmy Westinghouse.

Apikacje do programu stażowego organizowanego przez Westinghouse można było składać do stycznia 2022 roku. Więcej o tym informowaliśmy tutaj.

Z przyjemnością informujemy, że aż troje studentów naszego Wydziału zostało zakwalifikowanych!

1. Paulina Gruba, NTE,
  2. Marcin Fiodorow, NTE,