Studenci w spalarni odpadów MZGOK Sp. z o.o. w Koninie

Data: 19.06.2024 Kategoria: Życie Wydziału

Dnia 14.05.2024 r. odbyła się wycieczka do Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.

W ramach wyjazdu technicznego studenci WME zapoznali się z elementami infrastruktury w zakładzie, w którym wykorzystuje się systemy recyklingu odpadów zbieranych selektywnie oraz układ spalania odpadów komunalnych. Uczestnicy obejrzeli węzeł przywozu i wyładunku odpadów, spalania odpadów z kotłem rusztowym, monitoringu i kontroli emisji oraz przeanalizowali układ oczyszczania spalin. Dodatkowo Pani Elżbieta Streker-Dembińska, Dyrektor Techniczny ZTUOK przedstawiła charakterystykę obiektu i omówiła zagadnienia ekspoloatacyjne.

Wyjazd techniczny dla uczesników kursu Gospodarka i utylizacja odpadów oraz Technologie wykorzystania biomasy zorganizowali: prof. Wojciech Moroń, dr inż. Michał Ostrycharczyk i dr inż. Arkadiusz Szydełko.

Wszyscy uczestnicy także wsparli mecz charytatywny dla hospicjum.

Aktualne dane dla technologii i emisji zakładu MZGOK.