Atomowa oferta dla studentów PWr

Data: 11.02.2021 Kategoria: Życie Wydziału

Inżynierów wyspecjalizowanych w dziedzinie energii jądrowej będzie od najbliższego semestru kształciła Politechnika Wrocławska. Uczelnia uruchamia właśnie taką nową specjalność na trwających 3 semestry studiach magisterskich.

"Wszystkie zajęcia na Nuclear Power Engineering będą się odbywały w języku angielskim" - mówi doktor inżynier Wojciech Zacharczuk koordynator ds. energetyki jądrowej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

A co z zajęciami praktycznymi, skoro w Polsce nie ma jeszcze żadnej elektrowni jądrowej? Doktor inżynier Zacharczuk mówi, że uczelnia podpisała niedawno umowy o współpracy jedna z południowokoreańskich uczelni zajmującą się tą dziedziną energetyki oraz z francuską firmą Framatome, mającą ogromne doświadczenie w energetyce jądrowej.

I – co nie bez znaczenia – dzięki temu będą mogli znaleźć pracę w zagranicznych firmach związanych z tą branżą. W Polsce, zgodnie z uchwałą przyjęto niedawną przez nasz rząd, budowa pierwszej elektrowni jądrowej ma się rozpocząć w ciągu najbliższych pięciu lat.

Cała audycja do wysłuchania na stronie Radia Wrocław.