Change It! Impactful Innovation Challenge

Data: 20.11.2022 Kategoria: Sprawy studenckie

„CHANGE IT – IMPACTFUL INNOVATION CHALLENGE” to konkurs na najlepszy projekt z obszaru innowacji impactowych. Konkurs jest skierowany do studentek i studentów z wrocławskiej filii Uniwersytetu SWPS oraz Politechniki Wrocławskiej. Uczestnictwo w konkursie daje możliwość wzmocnienia swoich kompetencji biznesowych i szansę na wcielenie w życie autorskiego pomysłu na naprawę świata. Wyłonione w pierwszym etapie zespoły będą przez pół roku dopracowywać projekt, korzystając ze wsparcia merytorycznego doświadczonych mentorów i mentorek. Dzięki świeżym ideom i multidyscyplinarnej współpracy zespoły stworzą zaawansowane innowacje stanowiące odpowiedź na ważne problemy społeczne. Wierzymy, że wypracowane przez studentki i studentów rozwiązania odmienią świat.

Konkurs jest skierowany do osób studiujących we wrocławskiej filii Uniwersytetu SWPS lub na Politechnice Wrocławskiej: studentów I i II stopnia, jednolitych studiów magisterskich oraz IOS. Zespół projektowy powinien składać się z czterech lub pięciu osób. Przynajmniej jedna powinna studiować we wrocławskiej filii Uniwersytetu SWPS i przynajmniej jedna – na Politechnice Wrocławskiej.

W programie weźmie udział maksymalnie 10 zespołów wyłonionych na drodze dwuetapowej selekcji, na którą składają się weryfikacja formalna wniosku i weryfikacja merytoryczna podczas spotkania online z komisją konkursową.

Praca zakwalifikowanych zespołów projektowych obejmuje stworzenie projektu innowacyjnego produktu lub usługi. Zespoły otrzymają wsparcie ekspertek i ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, inspirować do działania i przekazywać cenny feedback. Praca nad projektami potrwa sześć miesięcy. W tym czasie będą się odbywać comiesięczne dwugodzinne grupowe spotkania konsultacyjne zespołów ze specjalistami. W zależności od potrzeb istnieje też możliwość indywidualnych konsultacji. Spotkania poświęcone będą różnorodnym tematom: segmentacji rynku, personie, propozycji wartości, analizie konkurencji, modelowi biznesowemu, prezentacji sprzedażowej oraz zagadnieniom z obszaru IP.

Wyłonione zostaną trzy zwycięskie zespoły, które otrzymają nagrodę finansową przeznaczoną na dalszą realizację projektu i wzmacnianie kompetencji biznesowych.

Regulamin oraz wszelkie szczegóły dostępne są na stronie: https://www.swps.pl/my-uniwersytet/aktualnosci/aktualnosci/33112-konkurs-change-it-impactful-innovation-challenge#dniotwarte

Zobacz prezentaję informacyjną...

Organizatorem konkursu jest Uniwersytet SWPS, a partnerami strategicznymi – Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej, Credit Agricole Bank Polska S.A. i Mastercard.