Czwarta edycja Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”

Data: 06.04.2019 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ministerstwo Energii we współpracy ze spółkami energetycznymi: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PKN ORLEN Polski Koncern Naftowy S.A., PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. organizuje czwartą edycję Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”, który skierowany jest do studentów i absolwentów wybranych wydziałów dziesięciu najlepszych polskich uczelni technicznych według rankingu Perspektywy 2018.

Do najważniejszych celów Programu należą przede wszystkim: budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez pozyskanie najlepszych studentów wyższych uczelni zainteresowanych pracą w branży energetycznej, zapoznanie stażystów ze specyfiką pracy w kluczowych spółkach energetycznych kraju i Ministerstwie Energii oraz przygotowanie ich do pracy w sektorze energetycznym.

Uczestnicy Programu Stażowego zostaną wyłonieni w ramach rekrutacji otwartej i odbędą płatny, roczny staż, w okresie od października 2019 r. do września 2020 r., etapami u każdego z Organizatorów.