Digital Dragons - spotkania przedstawicieli branży gier wideo

Data: 28.02.2019 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Kolejna, już 8 edycja wydarzenia, odbędzie się 27-28 maja 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Digital Dragons to jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie Centralnej. Dzięki obecności ogromnej liczby producentów i wydawców gier, funduszy kapitałowych oraz przedstawicieli mediów, inicjatywa ta jest znakomitą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, rekrutacji pracowników oraz prezentacji swoich produktów. Można także przyjrzeć się niezależnym produkcjom przygotowanym przez developerów indie oraz studentów uczelni wyższych.

W ubiegłorocznej edycji Digital Dragons wzięło udział prawie 1700 uczestników, w tym 550 najważniejszych studiów deweloperskich z 48 krajów świata. Szczególne miejsce zajęło 41 przedstawicieli z 35 firm z Rosji, Ukrainy, Czech, Litwy i Słowacji, którzy wystawiali swoje produkty w specjalnie dla nich zaaranżowanej przestrzeni stoisk międzynarodowych. Wydarzenie zostało bardzo pozytywnie ocenione zarówno przez uczestników, jak i branżowe media. Szczególnie doceniony został wysoki poziom merytoryczny części konferencyjnej - prawie 100 prelegentów poprowadziło 77 specjalistycznych wykładów i paneli. Wiele mediów uznało Digital Dragons za najlepszą, związaną z sektorem gier, biznesową imprezę w Europie Centralnej i Wschodniej.

W roku 2019 w programie Digital Dragons tradycyjnie znajdą się części: merytoryczna (wykłady czołowych specjalistów w branży gier wideo) oraz ekspozycyjna i networkingowa. Przyznane zostaną również prestiżowe nagrody - Digital Dragons Eggs. Podczas uroczystej gali statuetki otrzymają polscy twórcy, producenci i wydawcy gier, których produkty były w poprzednim roku najbardziej wartościowe i odznaczały się najwyższą jakością. Krakowski Park Technologiczny pragnie w ten sposób docenić ich pracę i wkład w rozwój sektora gier.

Organizatorzy wydarzenia stwarzają wiele możliwości dla promocji uczelni, studentów oraz absolwentów. Corocznie podczas konferencji odbywa się konkurs Students Talent Show, w ramach którego prezentowane i nagradzane są prototypy gier stworzonych przez studentów polskich uczelni. W tym roku planujemy również kontynuację platformy rekrutacyjnej HR Zone dla studentów oraz absolwentów, która spotkała się z dużym zainteresowaniem w roku ubiegłym. Osiemdziesięciu studentów uczestniczyło w ponad 150 spotkaniach rekrutacyjnych.

Zapraszamy!