Grant w programie "Polska Metrologia"

Data: 07.06.2022 Kategoria: Życie Wydziału

logo_mein.png

Nasi naukowcy z Zespołu Miernictwa Energetycznego Katedry Techniki Cieplnej pod kierunkiem dr hab. inż. Artura Andruszkiewicza, prof. uczelni zdobyli grant w pierwszym konkursie w programie „Polska Metrologia” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Projekt zatytułowany „Metodyka oceny przydatności wybranych przepływomierzy zwężkowych do pomiarów dwufazowych ciecz-gaz" będzie realizowany w konsorcjum z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie (jako liderem), Politechniką Rzeszowską oraz Politechniką Gdańską. Wartość projektu to 975590 zł, a łączna kwota dofinansowania zadań badawczych realizowanych na Politechnice Wrocławskiej to 192980 zł.

Serdecznie gratulujemy!

Informacje o programie "Polska Metrologia".