Grant z programu HORYZONT EUROPA

Data: 20.10.2023 Kategoria: Życie Wydziału

Dr inż. Przemysław Szulc, z Katedry Inżynierii Konwersji Energii, otrzymał prestiżowy grant w ramach Programu HORYZONT EUROPA.

Projekt pt. D-HYDROFLEX Digital solutions for improving the sustainability performance and FLEXibility potential of HYDROpower assets będzie realizowany przez 3 lata. W konsorcjum uczestniczy łącznie 17 jednostek, w tym uczelnie, instytuty badawcze i przedsiębiorstwa energetyczne. Liderem projektu jest UBITECH Energy. Główną rolą Politechniki będzie stworzenie bliźniaka cyfrowego dla Elektrowni Wodnej Wały Śląskie.

Gratulujemy!

obraz1.png

obraz2.jpg   The project has received funding from the European Union’s Horizon programme under the Grant Agreement No. 101122357.