II edycja XII Konferencji „Młodzi w Energetyce”

Data: 11.12.2020 Kategoria: Życie Wydziału

II edycja XII Konferencji „Młodzi w Energetyce”

9 grudnia 2020 roku rozpoczęła się II edycja XII Konferencji „Młodzi w Energetyce”. Grudniowe spotkania, ze względu na panujący stan pandemii, odbywa się w całości on-line (zdalnie). Podobnie jak w poprzednich latach dedykowane są one w pierwszej kolejności młodym naukowcom, studentom, doktorantom i członkom kół naukowych i ma na celu promocję prowadzonych prac badawczych związanych z szeroko rozumianą energetyką oraz stworzenie warunków do nawiązywania kontaktów badawczo-zawodowych.

Wykład inaugurujący wygłosił Minister Ireneusz Zyska – Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii – z Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Temat wystąpienia – Polityka energetyczna Polski do roku 2040 – pozwolił uczestnikom Konferencji na poznanie wizji polskich władz dotyczącej przyszłości krajowego sektora energetycznego oraz uroczyste otwarcie obrad.

3-dniowe obrady, po raz pierwszy w swojej 12-letniej historii, uzyskały w pełni ogólnopolski zasięg, który dodatkowo rozszerzają 2 sesje angielskojęzyczne. Organizatorzy do udziału zaprosili łącznie 75 prelegentów, których wystąpienia podzielone są na 3 dni wystąpień.

logo_panel_kme.jpglogo_kme.png

W ofercie Konferencji znalazło się 8 wykładów gościnnych oraz specjalny panel dyskusyjny pn. „Potencjał energetyczny Polski”, który odbędzie się w 10.11.2020 (czwartek) w godzinach 14:30-17:00. Referentami panelu będą: prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski, prof. dr hab. inż. Tadeusz Chmielniak, prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz, prof. dr hab. inż. Halina Pawlak-Kruczek, płk dr hab. inż. Mieczysław Struś, prof. uczelni oraz dr inż. Jerzy Łaskawiec. Moderatorem dyskusji został dr hab. inż. Sławomir Pietrowicz, prof. uczelni.

Głównymi patronami Konferencji zostali: JM Rektor Politechniki Wrocławskiej – prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs – oraz Dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej – dr hab. inż. Piotr Szulc, prof. uczelni.

Zapraszamy do dołączenia do Konferencji jako „Wolny słuchacz” – wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie głównej wydarzenia - kme.pwr.edu.pl. Harmonogram obrad (z aktywnymi linkami do dołączenia do poszczególnych wydarzeń) dostępny jest do pobrania po kliknięciu na link, z kolei książka streszczeń – tutaj.

Sponsorem Głównym II edycji XII Konferencji „Młodzi w Energetyce” jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.. Partnerami i sponsorami grudniowych obrad zostali także: Climbex Sp. z o.o., Symkom - ANSYS Channel Partner, Redakcja czasopisma „Energetyka Cieplna i Zawodowa”, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej „Rój” oraz Politechnika Wrocławska. Gospodarzem obrad jest Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskie. Gorąco dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!

logotypy_sponsorzy_kme.jpg

Z naukowymi pozdrowieniami,