II Studencka Konferencja Kosmiczna

Data: 14.10.2022 Kategoria: Życie Wydziału

Studencka Konferencja Kosmiczna Wrocław 2022 jest jednym z wydarzeń wpisujących się w tegoroczne obchody 10-lecia przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Pozwala na dzielenie się wiedzą, przedstawienie realizowanych projektów, wspólne rozwiązywanie problemów i dyskusję na temat słuszności postawionych przez siebie tez w prowadzonych badaniach. Konferencja ma stać się platformą prezentacji pasji naukowych, kosmicznych projektów realizowanych w ramach konkursów i codziennej działalności kół studenckich, jak również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych naukowych kontaktów pomiędzy młodymi naukowcami.

Celem konferencji jest wymiana informacji o realizowanych projektach, promocja działań edukacyjnych związanych z sektorem kosmicznym, a także dyskusja na temat potrzebnych w sektorze kompetencji. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać w ramach 4 sekcji tematycznych:

• studenckie projekty kosmiczne,
  • mechatronika kosmiczna,
  • przyszłościowe koncepcje w eksploracji kosmosu,
  • badania przestrzeni kosmicznej.

więcej szczegółów na stronie POLSA

agenda dostępna tutaj