KOLEJNA EDYCJA WYCIECZKI STUDENCKIEJ DO ELEKTROWNI TURÓW

Data: 10.12.2019 Kategoria: Sprawy studenckie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, wraz z Władzami Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej oraz PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów, w dniu 19 grudnia 2019 roku (czwartek) zorganizuje drugą tegoroczną edycję studenckiej wycieczki autokarowej do Elektrowni Turów w Bogatyni.

W związku z tym Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych budową oraz funkcjonowaniem elektrowni węglowych do wzięcia udziału w wydarzeniu. Wyjazd, z racji swojej tematyki, dedykowany jest w pierwszej kolejności studentom kierunków: Energetyka, Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej - od 2. roku włącznie - oraz doktorantom i pracownikom Wydziału.

Patronat nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej – prof. dr hab. inż. Zbigniew Gnutek – oraz Pan Dariusz Czuk – Dyrektor Oddziału Elektrownia Turów PGE GiEK S.A.

Zapisy przyjmuje 11 grudnia od godziny 19:00 koordynator z Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego w pokoju 163b, budynek A-4. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 45 – decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł, a opłata za uczestnictwo uiszczana jest podczas zapisów w siedzibie WRSS (płatność tylko gotówką). W ramach opłaty wpisowej Organizator zapewnia przejazd autokarem w obie strony, ubezpieczenie NNW, obsługę przewodnicką na terenie Elektrowni oraz obiad w stołówce Oddziału.

Koordynatorem wycieczki ze strony Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego jest Pani Dominika Dewor – dominika.dewor@gmail.com. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na wskazany adres mailowy.

WRSS składa jednocześnie serdeczne podziękowana za pomoc organizacyjno-merytoryczną Panu mgr. inż. Maciejowi Cholewińskiemu.

Samorząd Studencki Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej

Elektrownia Turów jest elektrownią cieplną, kondensacyjną, blokową z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej. W Elektrowni Turów zainstalowanych jest obecnie 6 bloków energetycznych (bloki nr 1, 2, 3 – 235 MW oraz bloki nr 4, 5, 6 – 260 MW) zasilanych węglem brunatnym z KWB Turów, współspalających biomasę leśną i rolną. Elektrownia Turów jest obecnie najnowocześniejszym, spełniającym wszystkie wymogi w zakresie parametrów ekologicznych Unii Europejskiej zakładem produkującym energię elektryczną. Atutem Elektrowni Turów jest ponadto jej strategiczne usytuowanie – położona jest u styku trzech granic Polski, Czech i Niemiec. Jest przedsiębiorstwem dającym gwarancje bezpieczeństwa energetycznego dla Dolnego Śląska, zapewniającym rozwój gospodarczy regionu.

Osoby zainteresowane profilem przedsiębiorstwa zachęcamy do zapoznania się ze specyfiką techniczną i technologiczną na oficjalnej stronie PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów - https://elturow.pgegiek.pl/.