Konkurs Interstudent 2022

Data: 19.11.2021 Kategoria: Sprawy studenckie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rozpoczyna się XII edycja konkursu Interstudent, w którym nagradzani są najlepsi zagraniczni studeci i studentki zdobywający wykształcenie na polskich uczelniach. Poszukujemy – jak co roku – ludzi ambitnych, dobrych studentów, ale przede wszystkim aktywnych, zaangażowanych, budujących mosty między kulturami. I co roku, dzięki współpracy z uczelniami, znajdujemy wielu znakomitych kandydatów.

Chociaż w ostatnich dwóch latach to zadanie stało się trudniejsze, udało nam się pokazać zagranicznych studentów, którzy mimo obaw i utrudnień wynikających z epidemii pozostali w naszym kraju. Studiują, działają społecznie, angażują się w życie swoich społeczności. Są przykładem dla kolegów i ambasadorami polskich uczelni w swoich krajach.

Na kandydatury czekamy do 17 grudnia 2021 roku. Potem zbierze się Kapituła Konkursu, której pracami kieruje prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący KRASP, pod którego patronatem organizujemy konkurs. Nagrody przyznamy tradycyjnie w trzech podstawowych kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie. Kapituła może także przyznać Nagrodę Specjalną na szczególne osiągnięcia i zaangażowanie.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2022 nastąpi w styczniu 2022 podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2022”, której gospodarzem będzie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów: zagranicznych studentów uczelni publicznych i niepublicznych ze wszystkich stopni studiów, wszystkich kierunków i krajów. Czekamy na kandydatury młodych ludzi, którzy nie tylko dobrze radzą sobie na studiach, ale też wykazują „ponadnormatywne” zaangażowanie społeczne, naukowe, sportowe.

interstudent2022-adobestock_177757835.jpg

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów w konkursie Interstudent 2022.

Inicjatywa ma na celu nagrodzenie najlepszych zagranicznych studentów i studentek zdobywających wykształcenie na polskich uczelniach.

Adresatami konkursu są:

• Studenci/studentki obcokrajowcy na studiach licencjackich/inżynierskich
  • Studenci/studentki obcokrajowcy na studiach magisterskich
  • Studenci/studentki obcokrajowcy na studiach doktoranckich

Kandydaci powinni wyróżniać się nie tylko dobrymi wynikami w nauce ale również zaangażowaniem w działania społeczne oraz budowaniem mostów między kulturami.

Kandydatury mogą zgłaszać:

• Zainteresowani studenci i studentki (prosimy o zdobycie rekomendacji)
  • Pracownicy administracyjni i naukowi
  • Koledzy i koleżanki ze studiów

Jak przesyłać zgłoszenia?
Należy wysłać uzupełnioną ankietę z podpisem osoby rekomendującej na adres marzena.kurdys@pwr.edu.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń:

15 grudnia 2021 (środa).

Uwaga: Dział Współpracy Międzynarodowej wyśle aplikacje do organizatora głównego.

Dodatkowe informacje w regulaminie, na stronie ogranizatora oraz ankieta.