Absolwentka WME laureatką Ogólnopolskiego Konkursu SIMP

Data: 28.02.2023 Kategoria: Życie Wydziału

Absolwentka naszego Wydziału, kierunku Mechanika i Budowy Maszyn Energetycznych Pani mgr inż. Aneta Nycz otrzymała wyróżnienie za pracę magisterską w ramach XXII edycji Konkursu SIMP o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej w roku akademickim 2021/2022.

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 33 prace. Wśród nich znalazła się praca magisterska Pani mgr inż. Anety Nycz pt. "Wpływ pozaoptymalnej pracy turbiny Francisa na zjawiska przepływowe w rurze ssącej", która otrzymała wyróżnienie w Konkursie.

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej w dniu 3 lutego  2023 r.

Nagrody i wyróżnienia wręczali Przewodniczący Komisji Konkursowej– Pan prof. dr hab. inż. Jan Pilarczyk oraz Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP), dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej – Pan prof. dr hab. inż. Tomasz Chmielewski.

nycz_a_2.jpeg

Praca magisterska Pani mgr inż. Anety Nycz jest jedną z sześciu najlepszych prac w Polsce (3 równoważne wyróżnienia), która została również doceniona w ramach w X edycji Konkursu im. prof. Teodora Wróblewskiego oraz w Konkursie Prac Dyplomowych im. prof. Romana Sobolskiego, a także otrzymała nagrodę specjalną Oddziału Wojewódzkiego SIMP. Promotorem pracy był  dr inż. Przemysław Szulc pracownik Katedry Inżynierii Konwersji Energii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sprawozdanie z Gali SIMP 2023