Nasi studenci wśród "Najlepszych 4.0"

Data: 26.10.2022 Kategoria: Sprawy studenckie

Osiem projektów przygotowanych przez studentów z Politechniki Wrocławskiej otrzymało dofinansowanie w ramach ministerialnego programu „Najlepsi z najlepszych! 4.0”. Na realizację swoich planów, badań i wyjazdów na międzynarodowe zawody dostaną niemal 2 mln zł. W tej grupie są projekty studentów z kół naukowych działających na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym!

Organizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki program wspiera wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności. Dzięki przyznanym środkom będą oni mogli zrealizować projekty badawcze oraz uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, szkoleniach i konferencjach. Pieniądze mogą być przeznaczone także na zakup materiałów i usług bezpośrednio związanych z organizacją imprez i wyjazdów.

W tym roku do konkursu zgłoszono 119 projektów, z których eksperci wybrali 104 propozycje na łączną kwotę ponad 10,5 mln zł. Wśród laureatów konkursu znaleźli się także studenci z ośmiu kół naukowych Politechniki Wrocławskiej, a nasza uczelnia uzyskała w sumie najwyższe dofinansowanie ze wszystkich szkół wyższych biorących udział w programie.

plaskie_akl_usa2022_1.jpg

Największe dofinansowanie ok. 320 tys. zł. zyskają studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego PWr, którzy pracują nad bezzałogowymi systemami powietrznymi, a ze swoimi konstrukcjami startują m.in. w międzynarodowych zawodach w USA. Kwota ok. 300 tys. zł, trafi też do PWr Solar Boat Team, które planuje start w międzynarodowych zawodach łodzi solarnych w Stanach Zjednoczonych i Holandii.

Serdecznie gratulujemy!