Nasz doktorant laureatem wrocławskiego Studenckiego Programu Stypendialnego

Data: 14.11.2021 Kategoria: Życie Wydziału

Sześcioro przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej zostało laureatami wrocławskiego Studenckiego Programu Stypendialnego. Wszyscy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w swoich dziedzinach. W tym gronie znalazł się mgr inż. Paweł Płuszka z Katedry Kriogeniki i Inżynierii Lotniczej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Studencki Program Stypendialny jest inicjatywą prezydenta Wrocławia, a prowadzi go Wrocławskie Centrum Akademickie. Wnioski złożone przez doktorantów z wrocławskich uczelni (w ośmiu kategoriach) oceniają komisje złożone z uznanych autorytetów związanych z wrocławskim środowiskiem naukowym. Wysokość stypendium to 2000 zł miesięcznie, a pobierać je można przez maksymalnie 9 miesięcy. Na tegoroczną edycję programu wpłynęło aż 175 wniosków.

pawel_pluszka.jpgPaweł Płuszka otrzymał Stypendium im. Mariana Suskiego – w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych. Pisze doktorat na temat wpływu struktury złoża porowatego na przekazywanie ciepła w systemach chłodzenia magnetokalorycznego (promotor: dr hab. inż. Ziemowit Malecha, prof. uczelni zKatedry Kriogeniki i Inżynierii Lotniczej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym). Zajmuje się modelowaniem zjawisk cieplno-przepływowych z wykorzystaniem numerycznej mechaniki płynów. W przeszłości pracował nad zagadnieniami modelowania układów dwufazowych ciecz-ciało stałe (aparat fluidalno-fontannowy służący do powlekania tabletek) oraz układów ze zmianą fazy (wymiennik ciepła do regazyfikacji LNG). – W ramach badań doktorskich rozpatruję modelowanie pracy chłodziarki magnetokalorycznej ze złożem porowatym – dodaje.

Informacja o wszystkich zwycięzcach z Politechniki Wrocławskiej.