Nowe technologie dla ochrony klimatu

Data: 06.10.2022 Kategoria: Sprawy studenckie

Zapraszamy na panel "Nowe technologie dla ochrony klimatu", który odbędzie się 13 października w auli PWr (bud. A-1), początek o godz. 15.
W dyskusji wezmą udział:
  • Fabrice Filliez, ambasador Szwajcarii,
  • Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektorka Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UM Wrocław,
  • prof. Izabela Sówka, dyrektorka Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Klimatu,
  • Robert Szczotka, dyrektor Zarządzający Biznesu Systemów Napędowych firmy ABB,
  • Marek Kamiński, innowator, filozof i podróżnik ekstremalny (udział online).
Paneliści poruszą wiele zagadnień tak istotnych w kontekście obecnego kryzysu energetycznego i postępujących w szybkim tempie zmian klimatycznych. Są to kwestie, które wymagają radykalnych rozwiązań i szerokiej edukacji wśród różnych grup społecznych.
Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o tym:
  • czy technologia może ocalić świat?
  • czy można powstrzymać kryzys energetyczny?
  • jakie konkretne rozwiązania pomagają Szwajcarii zachować neutralność klimatyczną?
  • co dla ochrony klimatu proponuje nauka?
Zapraszamy do udziału w panelu wszystkich zainteresowanych  – naukowców, studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej.
Wstęp wolny.

panel_o_klimacie.jpeg