Nowy kierunek studiów - Lotnictwo i kosmonautyka

Data: 02.04.2020 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym, we współpracy z Wydziałem Mechanicznym powstał nowy kierunek studiów - Lotnictwo i kosmonautyka, który oferuje dwie specjalności:
- napędy i płatowce – studenci będą uczyć się konstruowania i projektowania oraz zasad eksploatacji statków powietrznych ze szczególnym uwzględnieniem napędów lotniczych.
awionika i sterowanie – studenci będą poznawać zagadnienia związane z elektroniką i sterowaniem w technice lotniczej i astronautycznej (hydrauliką, pneumatyką, elektrycznymi systemami sterowania i systemami łączności). Oprócz podstaw budowania samolotów studenci będą mieli zajęcia także z instalacji pokładowych, podstaw programowania, podstaw aplikacji mikrokontrolerów oraz urządzeń radioelektronicznych.

Szczegółowy terminarz rekrutacji będzie dostępny na stronie Działu Rekrutacji. Rejestracja kandydatów w systemie rekrutacyjnym od 15 maja. Limit rekrutacyjny na nowy kierunek studiów wynosi 90 miejsc.