Program akceleracyjny „Warm up your business” na najlepszy pomysł na biznes w dziedzinie energetyki

Data: 19.04.2018 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA i Park Naukowo Technologiczny w Opolu Sp. z o. o. uruchamiają program akceleracyjny „Warm up your business” na najlepszy pomysł na biznes w dziedzinie energetyki.

Celem konkursu „Warm up your business” jest działanie na rzecz budowy ekosystemu startupowego, który umożliwi tworzenie innowacyjnego środowiska a w przyszłości nowych przedsiębiorstw typu startup, spin-off itp., gotowych do wejścia na rynek przy zaangażowaniu biznesowego oraz społecznego partnerstwa ECO i PNT.

Inicjatywa jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, w tym także do studentów, doktorantów, absolwentów oraz startupów, ale również do uczniów szkól średnich.

Pomysły można zgłaszać w trzech obszarach: rozwiązania w zakresie zmiany lub rozwoju technologii, rozwiązania proekologiczne i prośrodowiskowe oraz rozwiązania organizacyjno – marketingowe.

Autorzy 10 najlepszych pomysłów wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu m.in. wystąpień publicznych, budowy modeli biznesowych, design thinking, komercjalizacji badań i patentów, a także w indywidualnych spotkaniach z mentorami.

Honorowy patronat nad konkursem „Warm up your business” objął Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski.

W konkursie przewidziano między innymi atrakcyjne nagrody pieniężne tj. 10 000 złotych brutto dla studentów, doktorantów, absolwentów i startupów oraz 5 000 złotych brutto dla uczniów szkół średnich i techników.

Pomysły można zgłaszać do 14.05.2018 r.

Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej: http://warmupbiznes.pl/.

Do pobrania: