Rusza rekrutacja na I edycję studiów podyplomowych „Techniki Oczyszczania Gazów Odlotowych”

Data: 14.10.2020 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Organizatorzy: Wydział Mechaniczno-Energetyczny oraz Dział Kształcenia Podyplomowego i E-learningu

Cel studiów: Przekazanie wiedzy o stosowanych w przemyśle i energetyce technikach oczyszczania gazów odlotowych, rozwiązaniach konstrukcyjnych, zasadach eksploatacji i współpracy instalacji odpylania, odazotowania, odsiarczania
i usuwania rtęci. Przybliżenie unijnych i polskich uwarunkowań prawnych w zakresie ochrony środowiska oraz zasad wykorzystania i przetwarzania ubocznych produktów procesu spalania paliw. Przedstawienie metod pomiaru podstawowych zanieczyszczeń gazowych i pyłowych powstających w procesie spalania.

Termin zgłoszeń: 31.10.2020

Dodatkowe Informacje:
Opis studiów "Techniki Oczyszczania Gazów Odlotowych"
Warunki rekrutacji
Oferta studiów podyplomowych CKU

Kontakt:
Julita Kędzia - e-mail: julita.kedzia@pwr.edu.pl - tel. 71 340 75 16,
Dariusz Łuszkiewicz - e-mail: dariusz.luszkiewicz@pwr.edu.pl - tel. 71 320 33 66.