Seminarium poświęcone metodom termoanalitycznym w dziedzinie energii i paliw

Data: 19.04.2018 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 17.05.2018 r. Centrum Energetyki AGH oraz Firma Netzsch organizują seminarium pt. „Zastosowanie metod termoanalitycznych w obszarach energii i paliw”.

Współczesne trendy w energetyce prowadzące do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań z zakresie energii odnawialnej i alternatywnych źródeł energii wymagają bardzo szczegółowej wiedzy na temat procesów zachodzących przy konwersji energii oraz właściwości materiałów stosowanych  w urządzeniach dla energetyki. Możliwość wyznaczenia parametrów termofizycznych takich jak: stabilność termiczna, skład chemiczny, przewodność i pojemność cieplna, temperatury przemian fazowych, czy rozszerzalność cieplna pozwala na optymalizację i szczegółową analizę właściwości paliw oraz materiałów stosowanych w energetyce.

Wykłady będą prowadzone przez przedstawicieli jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni oraz specjalistów firmy Netzsch.

Każdy uczestnik seminarium otrzyma certyfikat.

Seminarium jest bezpłatne.