Trzecia edycja Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”

Data: 25.04.2018 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ministerstwo Energii we współpracy ze spółkami energetycznymi PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PKN ORLEN Polski Koncern Naftowy S.A. oraz PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. organizuje trzecią edycję Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”, który skierowany jest do studentów i absolwentów wybranych wydziałów dziesięciu najlepszych polskich uczelni technicznych.

Do najważniejszych celów Programu należą przede wszystkim: budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez pozyskanie najlepszych studentów wyższych uczelni zainteresowanych pracą w branży energetycznej, zapoznanie stażystów ze specyfiką pracy w kluczowych spółkach energetycznych kraju i Ministerstwie Energii oraz przygotowanie ich do pracy w sektorze energetycznym.

Uczestnicy Programu Stażowego zostaną wyłonieni w ramach rekrutacji otwartej i odbędą płatny, roczny staż, w okresie od października 2018 r. do września 2019 r., etapami u każdego z Organizatorów.

Rekrutacja uczestników rozpocznie się w kwietniu 2018 r., natomiast ogłoszenie wyników naboru nastąpi w czerwcu 2018 r.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz odbywania stażu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Energii.