VI edycja konkursu i cyklu redakcyjnego pod nazwą "Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki"

Data: 18.10.2018 Kategoria: Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dziennik Gazeta Prawna rozpoczyna VI edycję konkursu i cyklu redakcyjnego pod nazwą "Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki". Celem akcji jest promocja polskiej nauki oraz potencjału twórczego polskich wynalazców.

Do konkursu zapraszamy zespoły wynalazcze z polskich uczelni oraz instytutów naukowych, które opracowały wynalazki zgłoszone do Urzędu Patentowego RP w roku 2016 oraz 2017.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nagrodą dla zespołu wynalazczego jest nagroda pieniężna w wysokości 30 000 zł, a dla uczelni lub instytutu badawczego lub jednostki naukowej PAN - które zgłosiły wynalazek do konkursu - kampania reklamowa w mediach INFOR Biznes (Dziennik Gazeta Prawna, Dziennik.pl, GazetaPrawna.pl, Forsal.pl) o wartości 50 000 zł.

Cykl redakcyjny „Eureka! DGP" ukazywać się będzie w piątkowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej. Rozpocznie się w styczniu 2019 roku, a zakończy w czerwcu 2019 r. Zwycięski wynalazek wybrany spośród tych opisanych w Dzienniku Gazecie Prawnej wyłoni Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli partnerów merytorycznych, patronów medialnych, sponsora oraz redaktora naczelnego DGP. Wszystkie wynalazki nadesłane do redakcji - spełniające wymogi formalne - zostaną zaprezentowane na stronie internetowej: http://eureka.dziennik.pl.

Zwycięzcę poznamy podczas gali finałowej w czerwcu 2019 r.

Zaproszenie do współpracy z nami przy tym projekcie przyjęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Akademia Nauk. Sponsorem nagrody w konkursie jest Polpharma.

Szanowny Panie Rektorze, będziemy zaszczyceni, jeśli zgodzi się Pan podzielić z nami osiągnięciami Pana uczelni oraz nagłośnić sukces swoich podopiecznych.

Do pisma dołączamy regulamin, w którym opisane są wszystkie wymogi związane z nadsyłaniem prac do redakcji. Formularz zgłoszeniowy i inne materiały są do pobrania na stronie internetowej: http://eureka.dziennik.pl

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać wraz z załącznikami na adres e-mail: eureka(a)dziennik.gazetaprawna.pl

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 20 listopada 2018 r.

Pliki do pobrania: