XI edycja Konferencji “Młodzi w Energetyce”

Data: 29.01.2019 Kategoria: Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Szanowni Państwo,

Jest nam niezwykle miło poinformować, iż w dniach 31 stycznia – 2 lutego 2019 roku, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym “Złoty Sen” w Złotnikach Lubańskich k. Leśnej, odbędzie się XI edycja Konferencji “Młodzi w Energetyce”. Udział w niej weźmie 26 młodych kandydatów na naukowców oraz liczni goście, w tym przedstawiciele polskich firm związanych z przemysłem energetycznym oraz wybitni profesorowie z Politechniki Wrocławskiej.

Konferencja organizowana jest nieprzerwanie od 2009 roku przez Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej i kontynuuje tradycję corocznych spotkań naukowych doktorantów Wydziału z profesorami oraz przemysłem energetycznym. Także w tym roku została ona połączona z sesją rozliczeniową doktorantów, stąd też jej obrady zdominują tematy badawcze realizowane w ramach przygotowywanych prac doktorskich przez młodych adeptów nauki i ich promotorów. Patronat nad Konferencją objął prof. dr hab. inż. Zbigniew Gnutek, Dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

Po raz kolejny obrady uświetni wykład dr. inż. Jerzego Łaskawca nt. obecnej sytuacji polskiej elektroenergetyki. Drugiego dnia obrad uczestnicy będą mogli wziąć udział w krótkim szkoleniu z obsługi systemów pomiarowych wrocławskiej firmy Termo-Precyzja oraz odwiedzić okoliczną elektrownię wodną Złotniki należącą do spółki TAURON Ekoenergia.

Gorąco wierzymy, że XI Konferencja “Młodzi w Energetyce” znacząco przyczyni się do integracji środowiska naukowego Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej z przemysłem energetycznym, a podejmowane w jej trakcie rozmowy dotyczące przyszłości polskiej i światowej energetyki pozwolą na obranie w niedalekiej przyszłości wielu atrakcyjnych kierunków badawczych przez polskich naukowców i przedsiębiorców.

Co niezwykle ważne, w tym roku wydarzenie jest współorganizowane z PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów, którego przedstawiciele będą obecni w czasie 3-dniowych obrad oraz zreferują obecnym na nich uczestnikom swoje bogate doświadczenia z obsługi i funkcjonowania jednej z największych elektrowni w Polsce. Organizatorzy przy tej okazji serdecznie dziękują Panu Dyrektorowi Pawłowi Styczyńskiemu za wsparcie naszej inicjatywy i uświetnienie jej obrad obecnością licznej delegacji z Elektrowni.

Swoje wsparcie finansowe w tegorocznej edycji przekazali nam także: Instytut Automatyzacji Systemów EnergetycznychAREA Cooling SolutionsTermo-PrecyzjaMetalERG. Serdecznie dziękujemy!

Z naukowymi pozdrowieniami,

Komitet Organizacyjny KME: