XVI edycja konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej.

Data: 27.04.2018 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił w kwietniu br. XVI edycję konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pana Jarosława Gowina.

Duże zainteresowanie inicjatywą Urzędu Patentowego w latach ubiegłych i poziom merytoryczny zgłaszanych prac świadczą o tym, że tematyka związana z ochroną własności intelektualnej posiada bardzo duży potencjał jako perspektywiczne pole działalności młodej kadry naukowej, dostrzegającej szanse związane z rozwojem badań i dydaktyki w tym zakresie. W dotychczasowych edycjach konkursu nagrodzono łącznie 315 prac, spośród których wiele zostało opublikowanych, stanowiąc tym samym cenne źródło specjalistycznej wiedzy. Z satysfakcją należy również odnotować fakt, że laureaci konkursu uczestniczą w licznych sympozjach i konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowym w charakterze wykładowców czy panelistów.

Prace konkursowe będą przyjmowane do dnia 16 października 2018 r., a uroczystość wręczenia nagród planowana jest na grudzień br.

Urząd Patentowy równolegle organizuje konkursy na plakat, film oraz informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej - więcej informacji na stronie: www.uprp.gov.pl

Dokumenty do pobrania: