Zaproszenie na seminarium „Wykorzystanie LNG w środkach transportu”

Data: 24.02.2020 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Zaproszenie na seminarium „Wykorzystanie LNG w środkach transportu”

Sala 59 C-6, 25.02.2020, godzina 10.00 – 13.00.

W Katedrze Kriogeniki i Inżynierii Lotniczej, we współpracy z firmą Remontowa LNG Systems sp. z o.o. z grupy stoczniowej Remontowa Holding,  realizowany jest projekt dotyczący możliwości wykorzystania skroplonego gazu ziemnego LNG w transporcie morskim, drogowym i kolejowym. LNG jest obecnie niskoemisyjnym paliwem o największej dynamice wzrostu w skali globalnej, a Polska jest jednym z krajów gdzie wykorzystanie LNG staje się coraz bardziej powszechne. W stoczni Remontowa S.A. został zbudowany pierwszy w Europie prom zasilany LNG, w którym zastosowano rozwiązania przechowywania oraz podawania LNG do silników zaprojektowane w Katedrze.

Podczas Seminarium przedstawione zostaną problemy i dotychczasowe rezultaty prac badawczych realizowanych w ramach współpracy z Remontowa LNG Systems. W szczególności: konstrukcje zbiorników kriogenicznych dedykowanych przechowywaniu LNG w środkach transportu, problemy wymiany ciepła w wymiennikach służących zgazowaniu LNG, zagadnienia związane z odzyskiem egzergii fizycznej LNG, rekondensacja LNG, a także systemy pomiarowe i kontrolne w instalacjach LNG.

Na Seminarium zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką skroplonego gazu ziemnego LNG oraz współpracą z Katedrą Kriogeniki i Inżynierii Lotniczej.

Prof., Maciej Chorowski                                                       Dr inż. Michał Stanclik

Kierownik Katedry                                                               Kierownik Projektu

Agenda seminarium pt. "Wykorzystanie LNG w środkach transportu"